Taekwondo Poomse

Taekwondo Poomse


Poomse asla önemsiz hareketler değildir.

Poomse hareketin kendiside değildir.Hareketlerin becerikli bir biçimde anlatımıdır.Seri hareketler biçiminde ruhunuzdaki becerinin ve yeteğin bir dışa vurumudur.Taekwondo felsefesinin bir kompozisyonu yani şekilerle anlatımıdır. Eğer Poomsede bir beceri ve sanat göremiyorsanız o taekwondo poomsesi değildir.Bu becerilerin içindeki saklı anlamları yorumluyamıyorsanız oda taekwondo poomsesi olmaz. Poomseler birbirine benzer hareketlerden oluşan fakat tamamen ayrı manalara gelen temel beceri hareketleridir.Taekwondodaki temel hareketlerin sanatlsal bir yaklaşımla anlatımı, taekwondo felsefesi ve etiğinin kompozisyon şeklinde ifade edilmesidir. Örnek vermek gerekirse: Nasılki sessiz flim anlatmaca oynarken konuyu söylemeden hareket ve mimiklerle içeriğini ve bilinmesi istenen aksiyonu anlatmaya çalışıyorsanız taekwondoda poomsede böyledir. Poomse çalışmak taekwondodaki temel tekniklerinizi sanatsal bir beceriye dönüşüp mükemmelleşmesine yardımcı olurken aynı anda ruhunuzun ve karekterinizin taekwondonun ilke ve prensipleri diye ifade edebileceğimiz felsefesinden uzaklaşmamasını sağlar. Hem vucud hemde ruh ve zihnin gelişimini sağlıyan taekwondonun en temel öğesidir.

POOMSE

Poomse Kökeni

Taekwondo poomsaes yüzden zaten yalnız bireysel savunma önlemlerinin gerekliliğini zayıflaması, örgütlü bir grup haline geldiği toplumda dış tehditlere ile toplu başa çıkmak için tasarlanmıştır.Topluluğunun bileşenleri için, uygulama tekniklerinin ve iletim rahat ve daha az karmaşık olması gerekir.Bu anlamda, Poomse giderek felsefi ve tıp bilimleri yardımıyla togther pratik deneyimler aracılığıyla sistematize edilmiştir. Bu eski zamanlarda Poomse egemen sınıf arasında uygulanan ve belge veya anıtlar görünen ilk Poomse desen olduğu sanılmaktadır İlk yüzyıl civarında, Koguryo Han (Kore) yarışı dizginledi zaman.

Poomse Tanımı

Poomsae Her poom nihayet geleneksel milli ruh ve pratik deneyler temelinde formüle bilimsel tekniğin bir ürünü olarak, yaklaşık 5000 yıllık uzun tarihi boyunca miras olmuştur. Teknik açıdan bakıldığında, Poomse Taekwondo kendisi olduğunu ve temel hareketleri Poomse ulaşmak için ön eylemleri daha fazla vardır. Kyorugi poomsae bir pratik uygulama ve Taekwondo ruhu değil belgelerde ifade soyut zihinsel felsefe ama poomsae eylemleri tecelli. Ardından, Taekwondo Poomse nedir? Poomse doğrudan veya dolaylı olarak zihinsel ve fiziksel iyileştirmeler yanı sıra suç ve Taekwondo ruhu ve teknikleri ekimi kaynaklanan savunma ilkelerini ifade davranış tarzıdır.

Poomse Önemi

Poomse uygulanan ve sabit kalıplara uygun olarak, hatta bir eğitmen varlığı olmaksızın, eğitilmiş olabilir hücum ve savunma tekniklerinin için hareketlerin bir dizi. Bu nedenle, Poomse stajyer Kyorugi teknikleri geliştirmek yapmak için, kendi uygulama ile, yararları vardır ve neredeyse tek başına her ayrı temel hareket eğitimi ile icra edilebilir özel teknikler dahil teknikleri uygulanır.

Poomse hayali veya birlikte eğitilmiş olabilir ayağının konumu ve birlikte hareket etmek için bir yön işaret hattı çizilmiş Poomse hattı..


Hoş Geldiniz!

Keskinspor Kulübü